Początek nowego kwartału wykorzystuję do alokacji kapitału w nowych pomysłach inwestycyjnych.
1. Oferta publiczna BoomBit
Spółka na pierwszy rzut oka podobna jest do Ten Square Games, które niespełna rok temu pozwoliło całkiem ładnie zarobić na debiucie. W gruncie rzeczy podobieństwa BoomBitowców do TSG kończą się na segmencie działalności – debiutująca obecnie spółka również zajmuje się produkcją i wydawnictwem gier mobilnych, jednak wykorzystywany przez nią model biznesowy bliższy jest chyba innemu giełdowemu podmiotowi – spółce PlayWay (dywersyfikacja źródeł przychodów poprzez wiele projektów prowadzonych jednocześnie).
Udział w debiucie BoomBit to zagranie pod dalszy dynamiczny rozwój globalnego rynku gier mobilnych i rosnący udział spółki w tym rynku.
Poniżej ciekawe zestawienie danych mające związek zarówno z ofertą publiczną BoomBit, jak również z IPO Legimi, o którym za chwilę.
Źródło screena: prospekt emisyjny BoomBit S.A (strona 121).
Szczegóły oferty publicznej akcji BoomBit S.A. – tutaj.
2. Oferta publiczna Legimi
Zagranie oparte o podobne założenia jak w przypadku spółki BoomBit, jednak w przypadku Legimi do czynienia mamy z drugą najbardziej dochodową formą globalnej rozrywki – książkami.
Inwestycja zakłada kontynuację wzrostu na rynku elektronicznego czytelnictwa oraz to, że spółka będzie w stanie czerpać z tego faktu korzyści. Atutem na przyszłość może okazać się wyjście poza rynek polski, czego zalążkiem jest odbywające się właśnie przejęcie przez Legimi niemieckiego Readfy.
Jest to też chyba pierwsza oferta publiczna na jakimkolwiek rynku GPW wiążąca się z dodatkowymi bonusami dla akcjonariuszy w postaci m.in. darmowych abonamentów u oferenta.
Źródło screena: prospekt emisyjny Legimi S.A (strony 32-33).
Szczegóły oferty publicznej akcji Legimi S.A. – tutaj.
3. Zakup akcji Brand24
Trzecim zagraniem w stylu wszystko albo (prawie?) nic jest kupno akcji notowanej na rynku NewConnect spółki zajmującej się agregowaniem opinii na temat naszej osoby/marki w sieci. Brand24 jest aktualnie w trakcie dopinania przeniesienia spółki na Rynek Główny GPW.
Tutaj, podobnie jak w pierwszych dwóch przypadkach, stop loss jest kilkudziesięcioprocentowy, jednak w razie sukcesu spółek stopa zwrotu może być znacznie wyższa niż dwie cyfry. 🙂
Więcej na temat spółki Brand24 S.A. – tutaj.
4. Zakup akcji PZU
„Najspokojniejszą” z moich ostatnich inwestycji jest zakup pierwszego pakietu akcji Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń.
Akcje PZU dołączają do Ambry, GPW i Pekao jako kolejny składnik portfela dywidendowego. W przypadku wszystkich czterech spółek liczę na utrzymanie zbliżonej polityki dywidendowej w kolejnych latach.
Zestawienia dywidend pochodzą ze Strefy Inwestorów.
Aktualny stan portfela akcyjnego
W momencie pojawienia się na GPW akcji spółek BoomBit i Legimi odpowiednie pozycje zostaną dodane do zestawienia.
Więcej na temat stanu blogowego portfela akcyjnego na portalu biznes radar.
Tymczasem pracuję już nad listą spółek przeznaczonych do zakupu w kolejnych miesiącach… 🙂
Giełdowe ahoj!
Łukasz
Dzięki za wspomnienie o Brand24! 🙂
PolubieniePolubione przez 1 osoba