Weekendowe analizy #11 – indeksy, metale szlachetne, surowce, waluty

Kontynuacja nowego cyklu wpisów zawierających najciekawsze spostrzeżenia, jakie przyjdą mi do głowy podczas przygotowywania weekendowych analiz rynków.

Omówione poniżej pomysły nawiązują często do analiz z poprzedniego tygodnia.

Scenariusze na następny tydzień

Piątek okazał się dniem najsilniejszych w całym tygodniu ruchów na indeksach akcyjnych oraz głównych parach walutowych.

Do indeksów WIG20, DAX, S&P500 pozostaję nastawiony prolongowo, jednak przed zajęciem lub powiększeniem pozycji (w przypadku WIG20) czekam na głębszą korektę, z której początkiem mamy być może właśnie do czynienia.

Ubiegłotygodniowe spadki na USD/JPY spowodowały wyrzucenie mnie z posiadanych na tej parze pozycji długich.

Parę walutową znajdującą się blisko kluczowego poziomu stanowi dla mnie GBP/USD i tutaj szukał będę w najbliższych dniach zejścia na niższe poziomy, na których z założeniem kontynuacji wzrostów spróbuję zająć pozycje long .

Istotne dane makro w przyszłym tygodniu

  • W poniedziałek rano opublikowane zostaną: wskaźnik nastrojów biznesowych IFO z gospodarki niemieckiej oraz wysokość stopy bezrobocia z naszego kraju za luty, późnym wieczorem zaś dane dot. bilansu handlowego w Nowej Zelandii.
  • Wtorek: rano poznamy PKB Francji, po południu dane dot. zezwoleń na budowę oraz wskaźnik zaufania konsumentów według Conference Board w USA.
  • W środę w nocy miejsce mieć będzie konferencja Royal Bank of New Zealand – ogłoszona zostanie decyzja w sprawie stóp procentowych, rano odbędzie się przemówienie Mario Draghiego z European Central Bank, w ciągu dnia poznamy całkowitą liczbę bezrobotnych we Francji oraz dane dot. bilansu handlowego w USA.
  • Czwartek: nocą opublikowany zostanie indeks zaufania biznesu według ANZ dla gospodarki Nowej Zelandii, po południu poznamy dane dot. PKB, bezrobocia oraz indeksu podpisanych umów kupna domów w USA, a także wskaźnik CPI z Niemiec, wieczorem natomiast poznamy liczbę wydanych pozwoleń na budowę domów w Nowej Zelandii.
  • Piątek to paczka danych dot.: CPI, produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej oraz zatrudnienia w gospodarce Japonii, sprzedaży detalicznej w Niemczech, wydatków konsumpcyjnych w strefie euro, wskaźników CPI i HICP we Francji, stopy bezrobocia w Niemczech, CPI w Polsce, PKB i rachunku bieżącego w Wielkiej Brytanii, CPI we Włoszech oraz strefie euro, a także wydatków osobistych, indeksu nastrojów konsumentów według Uniwersytetu Michigan i sprzedaży nowych nieruchomości w USA.

Masz odmienne zdanie odnośnie wymienionych instrumentów?

Świetnie! Nie krępuj się zamieścić komentarza pod wpisem. Już niejeden raz czytelnicy zwrócili moją uwagę na kwestie, których nie uwzględniłem w swoich analizach. 😉

Zgodnie z zasadami strony odradzam opieranie się w swoich decyzjach inwestycyjnych o moje analizy. Zachęcam za to do opracowywania własnych strategii tradingowych. Każdą decyzję warto podejmować w oparciu o swoje własne analizy przygotowane z uwzględnieniem potencjalnych ryzyk, w tym ryzyka utraty całości kapitału (lub nawet kwoty go przewyższającej w przypadku instrumentów lewarowanych). 

Warto również mieć na uwadze, że w swoich opiniach jestem totalnie subiektywny, gdyż na opisywanych instrumentach posiadam lub planuję zajęcie pozycji.

Giełdowe ahoj!
Łukasz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s