4 giełdowe blogi warte regularnego odwiedzania

Wspominałem w przeszłości o wartościowych moim zdaniem źródłach giełdowych informacji.

Były to:

Do ostatniej kategorii, czyli giełdowych blogów dorzucić chciałbym 4 nowe pozycje, które dołączyły ostatnio do listy stron odwiedzanych przeze mnie prawie każdego dnia.

1. Adam H Grimes

Adam Grimes, cytując jego konto na twitterze, jest traderem, artystą i pisarzem. Na jego blogu znajdziemy ciekawe i zarazem nie nazbyt skomplikowane analizy dotyczące aktualnej sytuacji na poszczególnych instrumentach, jak np. wytłumaczenie niedźwiedziego podejścia autora do amerykańskiego rynku akcji w ostatnich tygodniach. Wpisy dostępne są w języku angielskim.

2. Blogi BOSSA

Bossa na łamach swoich blogów udostępnia wpisy szeregu autorów skupiających się na psychologicznych aspektach inwestowania. Godny polecenia jest m.in. cykl pt. Sztuka udanego tradingu Tomasza Symonowicza oraz wpisy zwracające uwagę na kwestie, o których rzadko myślimy podczas kreowania rynkowych analiz (jak post nt. wpływu otoczenia inwestora na jego decyzje inwestycyjne autorstwa Trystero) . Nie brakuje również wpisów skupiających się na mało widocznych na pierwszy rzut oka rynkowych zależnościach, jak w komentarzu Adama Stańczaka.

3. Blog Wojciecha Białka

Analizy Wojciecha Białka już nieraz zaskakiwały mnie historycznymi schematami zachowań poszczególnych aktywów, na które sam pewnie nigdy bym nie wpadł. 🙂 Na temat skuteczności zastosowania tego typu zależności w codziennym tradingu można by dyskutować godzinami. Nie zmienia to jednak faktu, że czasem mogą one okazać się źródłem interesujących pomysłów na spekulacyjne zagrania.

4. QNEWS

QNEWS, czyli portal Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Quercus Sebastiana Buczka stanowi dla mnie nieocenione źródło analitycznych komentarzy aktualnej sytuacji rynkowej. Oczywiście tego typu rozważania pełnią rolę jedynie sugestii możliwości zaistnienia jednego z wielu potencjalnych scenariuszy rynkowych. Nie zmienia to jednak faktu, że prognozy takie okazać się mogą swoistym drogowskazem umożliwiającym określenie, gdzie obecnie znajduje się rynek.

Wspomniane powyżej blogi stanowić mogą obszerne bazy inwestycyjnej wiedzy. W sam raz na długie zimowe wieczory… 😉

Giełdowe ahoj!
Łukasz

3 uwagi do wpisu “4 giełdowe blogi warte regularnego odwiedzania

  1. Na pewno zapoznam się w tymi blogami, ponieważ zaczynam swoją przygodę z giełdą i inwestowaniem, zwłaszcza w waluty cyfrowe, więc wszelkie informacje w tym zakresie są dla mnie bardzo przydatne.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s