Pierwsze urodziny bloga – ranking 5 najpopularniejszych postów

Upłynął właśnie rok od momentu, gdy zdecydowałem się zacząć upubliczniać swoje giełdowe przemyślenia.

 • Skąd wziął się pomysł na prowadzenie inwestycyjnego bloga?
 • Dlaczego kupiłem akcje Integera, na których finalnie straciłem prawie 65% zainwestowanego kapitału?
 • Jak udało mi się wpaść na pomysł zakupu walorów CD Projektu, które na chwilę obecną wygenerowały zysk w wysokości prawie 350%?

O tym w pierwszym opublikowanym przeze mnie wpisie. 🙂

W ciągu pierwszych 365 dni swojego istnienia blog przeszedł małą ewolucję. Zaczynałem od opisywania transakcji na akcjach notowanych na Rynku Głównym GPW (jak te opisane pod powyższym linkiem). Później dołączyły do tego waluty, a ostatnio także ETFy notowane na giełdzie w Nowym Jorku. Nie zabrakło również zagrań spekulacyjnych z wykorzystaniem dźwigni finansowej, jak to na złocie.

Rok w liczbach

Dotychczas na stronie opublikowałem 54 wpisy. W tym czasie bloga odwiedziło prawie 4 000 osób generując niespełna 10 000 wyświetleń. Liczby te przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Tym bardziej, że blog nie był nigdzie w żaden szczególny sposób promowany. Równie pozytywnie zaskoczyła mnie liczba komentarzy na blogu, facebooku i twitterze oraz wszystkie prywatne wiadomości, które otrzymałem odnośnie publikowanych treści. Za całe to zaangażowanie bardzo gorąco Wam dziękuję. 🙂

Ciekawie prezentuje się również fakt, że facebook stracił w ostatnich tygodniach pozycję lidera, jeśli chodzi o źródło przekierowań na bloga. Obecnie najwięcej osób trafia do mnie z twittera (moim zdaniem aktualnie jest to najlepszy portal agregujący treści finansowe) oraz wyszukiwarki google (blog zaczyna być coraz wyżej pozycjonowany w wynikach wyszukiwania związanych z tematyką giełdową).

Ranking najczęściej wyświetlanych wpisów

 1. 3 niezwykle przydatne strony o tematyce giełdowej
 2. 3 blogi, z których warto czerpać inspiracje giełdowe (Share Week 2017)
 3. 2 inwestorskie podcasty, które ostatnio zwróciły moją uwagę
 4. Jak założyć rachunek maklerski? Składamy pierwsze zlecenie giełdowe
 5. Przebieg transakcji giełdowej od A do Z – prowizja, podatek (na przykładzie Energi)

Lista zawiera aż 5 pozycji, ponieważ wyraźnie wyróżniały się one pod kątem wyświetleń na tle pozostałych wpisów.

Mam nadzieję, że opisywane przeze mnie transakcje oraz problemy, z którymi się borykałem inwestując swój kapitał pozwoliły przynajmniej jednej z osób odwiedzających bloga uniknąć popełnienia tych samych błędów. Wszak zawsze lepiej uczyć się na cudzych pomyłkach… 😉

Jak widzę kolejny rok funkcjonowania bloga?

Na pewno zamierzam kontynuować opisywanie części swoich zagrań (na umieszczanie wszystkich transakcji na blogu niestety bardzo szybko zaczęło brakować mi czasu, jednak do publikacji staram się wybierać te najciekawsze).

Czas prawdziwej próby dla blogowego portfela inwestycyjnego nadejdzie prędzej czy później w postaci spowolnienia gospodarczego. Pierwszego, jakie w całości będzie mi dane przeżyć mając ekspozycję na wiele różnych instrumentów finansowych, co czytelnikom bloga może dostarczyć dość ciekawej lektury.

Nadal postaram się sumiennie odpowiadać na wszystkie otrzymywane wiadomości i komentarze – nie krępujcie się pisać. Wiem, że wciąż się uczę i w moich zagraniach wiele jeszcze jest do poprawy, ale zawsze chętnie podzielę się dotychczas zdobytą wiedzą.

I do zobaczenia w kolejnym podsumowaniu za rok! 😉

Giełdowej ahoj!
Łukasz

2 uwagi do wpisu “Pierwsze urodziny bloga – ranking 5 najpopularniejszych postów

 1. Powodzenia w dalszym blogowaniu. Jak mówią mądrzejsi – jest to zdecydowanie konkurencja dlugodystansowa i efekty przychodzą, ale raczej nie szybko.
  Ja też powoli zbliżam się do 1 rocznicy założenia bloga, więc pewnie też popełnię podobne podsumowanie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s