3 niezwykle przydatne strony o tematyce giełdowej

W poprzednim wpisie dotyczącym wskaźników i kryteriów, które pomagają mi w analizie fundamentalnej spółek giełdowych, wspominałem o stronach internetowych, które bywają bardzo pomocne w poszukiwaniach wartościowych przedsiębiorstw. Mam kilka swoich ulubionych portali giełdowych, na które regularnie zaglądam. Pozwalają one uniknąć wielu godzin pracy potrzebnych na samodzielne wyciągnięcie i obróbkę danych z raportów publikowanych przez spółki.

  1. Strefa Inwestorów – istna kopalnia wiedzy na temat spółek notowanych na naszej giełdzie. Znajdziemy tam sporo danych – od informacji dotyczących działalności spółek, przez podsumowanie wyników finansowych i rekomendacje domów maklerskich, po wypłacone i planowane do wypłaty dywidendy. Strona dostarcza również codzienną porcję wartościowych analiz oraz artykułów o tematyce okołogiełdowej.
    strefa inw
  2. Stockwatchportal udostępniający podobną paczkę informacji dotyczących spółek, jak wspomniana Strefa Inwestorów. Dodatkowo dane wzbogacone są o analizę wykresów oraz obszerne forum, gdzie znajdziemy prywatne opinie i analizy inwestorów indywidualnych. Stockwatch regularnie publikuje też artykuły na temat spółek i rynku kapitałowego.
    stockwatch
  3. Fundamentalna – miejsce, gdzie znajdziemy dogłębną analizę sytuacji finansowej sporządzoną na podstawie ostatnich danych finansowych publikowanych przez spółki. Portal bezpłatnie udostępnia informacje dotyczące wskaźników oceniających kondycję przedsiębiorstw, a także ich marż, zadłużenia czy zagrożenia bankructwem.
    fundamentalna

Dane zgromadzone na powyższych stronach stanowią bardzo treściwe podsumowanie obszernych raportów publikowanych przez spółki. Podejmując na ich podstawie decyzje inwestycyjne warto jednak pamiętać, że samo spojrzenie na tabelki nie zastąpi samodzielnej analizy sprawozdań finansowych, gdzie często wiele wyczytać można między wierszami… 🙂

Strony internetowe spółek – Relacje Inwestorskie

Świetne źródło informacji na temat spółek stanowią również ich strony internetowe. Znaczna większość podmiotów notowanych na GPW prowadzi swoje strony Relacji Inwestorskich (choć nie jest to narzucone prawnie). Znajdziemy tam najnowsze wiadomości dla inwestorów – raporty, dane finansowe, prezentacje oraz informacje na temat przedmiotu działalności oraz planów przedsiębiorstwa.

Przykładowa strona relacji inwestorskich CD Projektu prezentuje się następująco:

cdr ir

Spółkę CD Projekt przytaczam nie bez kozery, ponieważ stanowiła ona pierwszy zakup do blogowego portfela inwestycyjnego. 🙂

Stronę relacji inwestorskich interesującego nas przedsiębiorstwa znajdziemy bez problemu wpisując w wyszukiwarce internetowej jego nazwę oraz frazę „relacje inwestorskie”.

Giełdowe ahoj!
Łukasz

3 uwagi do wpisu “3 niezwykle przydatne strony o tematyce giełdowej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s